TNO wereldwijd 10e met octrooiaanvragen 4IR-technologieën

Thema:
Digitale samenleving
11 december 2020

Volgens het Europees Octrooibureau (EOB) is TNO de grootste onder de Nederlandse onderzoeksinstituten en universiteiten op het gebied van octrooiaanvragen voor 4IR-technologieën, met 138 indieningen tussen 2000 en 2018. Wereldwijd bezet TNO de 10e plaats met ingediende octrooien. TNO is daarmee naast Fraunhofer (Duitsland) en CEA (Frankrijk) één van de drie toonaangevende Europese onderzoeksinstellingen. 4IR (4e Industriele Revolutie)-technologieën hebben betrekking op slimme verbonden objecten zoals Internet of Things (IoT), big data, 5G en kunstmatige intelligentie (AI).

top-10-octrooien-4ir-technologie-800x419

Uit de EOB studie blijkt verder dat TNO 59% van de octrooien voor 4IR- technologieën heeft aangevraagd op het gebied van connectiviteit. Dit zijn met name netwerkprotocollen voor massaal aangesloten apparaten en draadloze datasystemen voor korte- en langeafstandscommunicatie. Daarnaast ligt de focus van de octrooien op toepasbare innovaties gerelateerd aan de beveiliging van data en slimme toepassingen voor de huiselijke omgeving. Veel van deze octrooien zijn samen met KPN ingediend.

“Het toont onze grote innovatiekracht op het gebied van digitalisering en robotisering van industriële productie die onder andere via octrooien beschikbaar komt voor commerciële toepassingen door marktpartijen. Het is prachtig om TNO in de top van deze ranglijst te zien. Opnieuw een bevestiging van de succesvolle samenwerking met onze vele partners, waaronder KPN, om het innovatief en concurrerend vermogen van het bedrijfsleven in Nederland wereldwijd te versterken. Ik ben hier buitengewoon trots op”, aldus Peter Werkhoven, Chief Scientific Officer en lid van de Raad van Bestuur van TNO.

Wereldwijde Top 10 Van Universiteiten En Onderzoeksinstellingen Samen Met De 4IR Technologievelden Waarin Zij Een Aantoonbaar Technologisch Voordeel Hebben Ontwikkeld (Bron EOB)
Wereldwijde top 10 van universiteiten en onderzoeksinstellingen samen met de 4IR-technologievelden waarin zij een aantoonbaar technologisch voordeel hebben ontwikkeld (Bron EOB)

Laat je verder inspireren

366 resultaten, getoond 1 t/m 5

TNO-technologie geselecteerd voor secundaire spiegel van W. M. Keck Observatory

Informatietype:
Nieuws
20 februari 2025
TNO is trots geavanceerde adaptieve optiektechnologie te leveren voor de secundaire spiegel van het Keck Observatorium, waarmee het zicht van dit wereldklasse observatorium wordt verbeterd.

Eerste Nederlandse hybride quantumkanaal voor veilige communicatie succesvol tot stand gebracht

Informatietype:
Nieuws
13 februari 2025

Diepzeetelescoop detecteert neutrino met hoogste energie ooit gemeten

Informatietype:
Nieuws
13 februari 2025

TNO levert eerste knooppunt voor quantuminternet van Duitsland

Informatietype:
Nieuws
7 februari 2025

TNO participeert in Ierse quantum startup

Informatietype:
Nieuws
7 februari 2025