Informatietype:
Evenement
Thema:
Weerbare jeugd en ouderschap
Unit:
Health & Work

Terugkombijeenkomst ScheidingsATLAS trainers

Tijdens deze terugkomdag kunnen ScheidingsATLAS trainers hun startkwalificering omzetten in een certificaat of hun certificaat verlengen. Bovendien worden deelnemers op de hoogte gebracht van nieuws rondom de training en is er gelegenheid om ervaringen uit te wisselen.

Startdatum:
Tijd:
09:00 -
Locatie:
Fleminglaan 12, 2289 CP Rijswijk
Kosten:
€275,00 (excl. BTW)

ScheidingsATLAS is een wetenschappelijk onderbouwde preventieve groepstraining voor ouders die gescheiden zijn. De training is gebaseerd op onderzoek, bijdragen van experts en ervaringen van andere gescheiden ouders. ScheidingsATLAS is erop gericht ouders te ondersteunen en ze informatie en tips te geven over ondersteuning van hun kinderen en communicatie met de andere ouder. De ScheidingsATLAS groepsbijeenkomsten zijn interactief met het uitwisselen van tips of ervaringen, animaties, (video’s van) rollenspellen en begeleide oefeningen. Belangrijke thema’s in ScheidingsATLAS zijn de impact van scheiding op ouder en kind (inclusief verlies en rouw), samenwerken in ouderschap, positieve communicatie, opvoeding en goed voor jezelf zorgen. Zie www.tno.nl/atlas of bekijk de informatievideo.

De kwalificering tot ScheidingsATLAS-trainer bestaat uit een startkwalificatiebijeenkomst, telefonische supervisie/coaching, en de terugkombijeenkomst met groepsintervisie en uitwisseling van ervaringen, en is door Stichting Kwaliteitsregister Jeugd geaccrediteerd met 31.75 registerpunten.

logo_scheidingsatlas (1)

Doelgroep

De terugkombijeenkomst is uitsluitend bedoeld voor ScheidingsATLAS trainers met een startkwalificatie, die tenminste één ScheidingsATLAS groep gegeven hebben. Heb je nog geen startkwalificatie, neem dan eerst deel aan de startkwalificering tot ScheidingsATLAS trainer. Heb je wel een startkwalificatie, maar heb je nog geen ScheidingsATLAS groep kunnen geven, neem dan volgend jaar deel aan de terugkombijeenkomst.

Programma

Inloop

Inloop en ontmoeten

Start programma

  • Welkom en ontmoeten
  • Informatie terugkomdag, nieuws
  • Inventarisatie en bespreken intervisievragen
  • Lunch incl. uitwisseling ervaringen

Groepsintervisie

Groepsintervisie in scenario's: rollenspel met acteur en uitreiken certificaten.

Afsluiting

Afsluiting van de training

Intervisievraag

Voor het omzetten of verlengen van een certificaat is het van belang dat je voor de terugkombijeenkomst als trainer een intervisievraag voorbereidt, die betrekking heeft op een lastige, complexe, uitdagende of verrassende situatie die je meemaakte tijdens een ScheidingsATLAS groep. Deze gebruiken we tijdens de groepsintervisie (rollenspel met acteur). Bedenk dus als trainer vooraf welke vraag je hebt. Tijdens de terugkombijeenkomst spelen jullie als deelnemers een aantal scenario’s uit in de groep, samen met een trainingsacteur.

Kosten

Het omzetten van de startkwalificering in een licentie is (alleen de eerste keer) inbegrepen in de kwalificatie, bij verlenging van het certificaat zijn de kosten €275,00 (excl. BTW).

Untitled design (4)

Laat je verder inspireren

46 resultaten, getoond 1 - 5

Terugkombijeenkomst Stoere Schildpadden en Dappere Dino's trainer 22 mei

Informatietype:
Evenement
Tijdens deze terugkomdag kunnen Stoere Schildpadden en Dappere Dino's trainers hun startkwalificering omzetten in een certificaat of hun certificaat verlengen.
Startdatum:
Locatie:
TNO Leiden - Sylviusweg 71

Startkwalificering tot Stoere Schildpadden trainer 17 april 2025

Informatietype:
Evenement
Startdatum:
Locatie:
TNO Leiden - Sylviusweg 71

Nieuw handboek leernetwerken: sleutel voor complexe vraagstukken in het sociaal domein

Informatietype:
Nieuws
27 januari 2025

Training LISO-werkwijze voor Leernetwerken in het Sociaal Domein

Informatietype:
Evenement
Startdatum:
-
Locatie:
Den Haag & Leiden

Meet the expert: Leernetwerken in het sociaal domein

Informatietype:
Evenement
Startdatum:
-
Locatie:
Online, Microsoft Teams